• (+48) 662 442 262
  • kontakt@shaolinpolska.pl

Mistrzowie Kung-fu Shaolin w Polsce

Szkoła sztuk walki Tygyrysy Shaolin Kung-fu - Shaolin Temple YanTi Poland znajduje się pod nadzorem Shifu Shi YanTi 释延提 prawdziwego mnicha-wojownika rodem z legendarnego klasztoru Shaolin (Henan, Chiny). Treningi są prowadzone we Wrocławiu i Poznaniu przez Shifu Shi HengZhi 释恒植 (35. pokolenie uczniów-wojowników klasztoru Shaolin).

Shifu Shi YanTi 释延提

Shifu Shi YanTi urodził się w 1984 roku w centralnej prowincji Chin (Henan), gdzie znajduje się Świątynia Shaolin. Jest on chińskim mnichem-wojownikiem 34° pokolenie z klasztoru Shaolin, bezpośrednim uczniem opata Shi Yong Xin.
Po ukończeniu szkoły średniej, w wieku 17 lat, YanTi udał się do klasztoru Shaolin, gdzie zostały ocenione jego zdolności do kung fu, żeby podjąć decyzję o jego przyjęciu lub nie do tego klasztoru. Ostatecznie Yan ti został przyjęty i wszedł do grona mnichów-wojowników Shaolin.
W 2007 YanTi po latach nauki pod nadzorem swojego Mistrza, opata Shi Yong Xin i przestrzegania 250 zasad Buddyzmu, został nominowany bhikkhu, czyli w pełni wyświęconym mnichem buddyjskim.
W 2009 YanTi otrzymał dofinansowanie z rządu chińskiego, aby studiować w „Buddhist College’’ w Singapurze. Za przyzwoleniem opata kontynuował przez dwa lata naukę buddyzmu, angielskiego, nauk społecznych i ścisłych w Singapurze. Od 2013 YanTi zaczął podróżować poza granicami Chin, aby nauczać Kung Fu i rozprzestrzeniać kulturę Shaolin na całym świecie. Występował przed urzędnikami rządowymi w Rosji, Indonezji, Etiopii, Rwandzie, Malawi, w USA i w swoim kraju. Wywiad z mnichem Shaolin Shi YanTi

Każda osoba w swoim umyśle posiada dobre nasiona i złe nasiona. Te, którym da wodę, będą tymi, które urosną. Zawsze uśmiechać się do ludzi, to jest woda dla dobrych nasion!” (Shi YanTi).Shifu Shi HengZhi 释恒植

Shifu Shi HengZhi (35. pokolenie uczniów-wojowników klasztoru Shaolin), jest obecnie jedynym w Polsce posiadaczem szóstego czarnego pasa Duan, według oficjalnego systemu klasyfikacji Duanpin klasztoru Shaolin (Chiny).
Absolwent filozofii i pasjonat kultury orientalnej, rozpoczął swoją podróż w nauce Kung-fu w wieku 17 lat. Od 2018 roku certyfikowany przez włoskie stowarzyszenie ASI (Associazione Sportiva Italiana) jako instruktor tradycyjnego stylu Wushu Kung-fu. Od 2018 roku HengZhi założył w Polsce szkołę Tygrysy Shaolin Kung-fu pod kierunkiem swojego mistrza Shi YanTi mnichem-wojownikiem z klasztoru Shaolin.
W 2019 roku rozpoczął kursy Shaolin kung-fu, Qigong i Sanda we Wrocławiu. Dwa lata później rozpoczął kursy też w Poznaniu. HengZhi prowadzi seminaria w całej Polsce, aby szerzyć kulturę Shaolin i wiedzę o jej tysiącletnich tajemnicach wśród jak największej liczby osób, pozostając w ścisłym kontakcie z klasztorem w Chinach. Od 2023 roku jest członkiem Shaolin European Association (SEA), europejskiego stowarzyszenia szkół Shaolin oficjalnie uznanego przez klasztor.

- Czarny pas pierwszy Duan, tradycyjne Wushu Kung-fu (ASI)

- Certyfikowany instruktor tradycyjnego stylu Wushu Kung-fu (ASI)

- Czarny pas szósty Duan, klasztor Shaolin DuanPin

Słaby umysł ma w konsekwencji słabe ciało, tak jak słabe ciało ma w konsekwencji słaby umysł. Poprawiaj z takim samym wysiłkiem swoją siłę mentalną i fizyczną. Codziennie przesuwaj swoje mentalne i fizyczne granice jeszcze dalej” (Shi HengZhi).

 

 


 
Zapisz się na nasze treningi Shaolin Kung-fu: Wrocław - Poznań

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.       Polityka prywatności ROZUMIEM